Doğru Zamanı Beklemek

Bende genel olan bi  durum vardı. Kısaca anlatmam gerekirse, ben eğer bişeyler yapacaksam doğru zamanı beklerdim. Sanki doğru zamanı biliyormuşum gibi bekler dururdum. Bu gerçekleşecek veya yapmam gereken olayın en uygun zamanda yapılması gerektiğini düşünürdüm. Hatta bu durumu o kadar çok abartmıştım ki arkadaşlarımı ve ailemi arayacağım zaman aramaz sanki arayacağım zaman gelecekmişcesine beklerdim. Sonunda da arayamazdım, bi kaç kez aramışlığım vardır. Ama genellikle unuttuğum için arayamazdım. Böyle gitti üç dört sene.

Keşke sadece bu konuda sadece böyle davranıyor olsaydım. Neredeyse hayatımın her anında bunu yapardım. Yazı yazacağım zaman bile bunu yapardım. O ilhamı bekleme olayına falan. Meğer bunların hepsi bahaneymiş.

Yaklaşık bir aylık süreçte bu durumun farkına varmaya çalışıyordum. En azından anlamlandırmak ve tanımlamak istiyordum. İnsan bildiği bi nesneye ve duruma daha kolay karşı koyar. Asıl olay bilmediklerimizde, bilemediklerimizde. Velhasıl bugün bir yazıyı okurken fark ettiğim ve çarpıldığım bir yer vardı. Dakikalarca kalmama sebep oldu aynı cümlede. Denildiğine göre insanlar en mükemmeli yapmak için beklerler ve bu beklemenin sonunun ne zaman gelip gelmeyeceğini bilmedikleri için o işi yapamazlarmış. Hatta o derece ki ertelerlermiş durumu. Eee onlar da sonuç olarak mükemmeli istedikleri için yapamazlarmış.

Mükemmeliyetçi olduğumu biliyordum ama sonuçlarından birinin bu olduğunu hiç düşünmemiştim. Aklıma hiç gelmezdi. Fark etmek bundan sonra fark ettirecek her şeyde.

Diyeceğim o ki sevindiğim bi durumla karşı karşıyayım. Aslında şok olunca gelen o güzellik vardır  ya işte durum o 🙂 Bi düğüm daha çözüldü.

Doğru zamanı bekleme. Şimdi yap!

Bir Cevap Yazın