#Wikipedia da Ben :)

Via #Wikipedia Ömer Said Erdoğan
Wikipedia

Ömer Said Erdoğan (d. 26 Ocak 1993, Ankara, Keçiören) TürkBlog Yazarı.

İlk ve orta öğrenimini Kayseri‘de bulunan Erkilet General Emir İlköğretim okulunda tamamlamış, lise öğrenimini ise yine Kayseri‘deki Cemal Bozkurt Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Şuan Ondokuz Mayıs ÜniversitesindeMakine Mühendisliği öğrencisidir.

Lise yıllarında açtığı pardussaid isimli WordPress bloguyla blog yaşamına başlamış, üniversite hayatında ise Diary Post adlı bloguyla yazmaya devam etmektedir.

Blog hayatındaki büyük gelişmelerden biri de 1 Sosyal Medya Ajansının sahibi Levent Cem Aydan’ın açtığı 1sosyalmedya.com‘da gönüllü yazarlık ve içerik sağlayıcılığı yapmasıdır. 1 Sosyal Medya Ajansının projelerinden biri olan onlinedergiBlogLifeTR‘nin oluşumunda ve yayın hayatında katkı sağlamıştır.

Blog yazmaya 2008 yılının sonlarına doğru, Pardus‘la tanışması olanak sağlamıştır. İlk olarak Özgürlük İçin‘de içerik sağlayıcılık yapmış, daha sonra Pardus Projesinin yeniden yapılandığı dönemde gönüllü olarak yaptığı bu işi bırakmıştır. Cemal Bozkurt Anadolu Lisesine Pardus‘u getirmiş, öğrenciler ve öğretmenlere tanıtım sunuları düzenlemiştir. Okul kütüphanesindeki bilgisayarlarda bir yıl boyunca Pardus işletim sistemi kullanılmasını ve öğrencilerin Linux‘u tanımasına yardımcı olmuştur. Ayrıca Kayseri‘de Pardus‘un tanıtılmasında emeği geçenlerdendir.

Samsun‘da Gezi Parkı Olaylarını (bkz. 2013 Gezi Parkı protestoları ) başlatan kişidir. Sadece 2 saat içinde 200 den fazla (tanımadığı) kişiyi sosyal medyayı kullanarak bu olay için toplamıştır. Aktivistblogyazarlığına bu olaylarla başlamıştır.

Via Wikipedia

Bir Cevap Yazın