Chapul Eşittir Marjinal mi?

Bir zamanlar birileri televizyon karşısına çıkıp “Marjinal” kelimesini çok kullanmış. Benim aklımda da yer edinmişti. Sunipeyk bu konuyu biraz daha görsele dökerek, mizahi bi çalışma dahi yapmıştı.

Sunipeyk
Sunipeyk

Marjinal: Toplumda görüş, düşünce ve yaşam biçimiyle uçlarda bulunan, çizgi dışı, aykırı kişi.

Son zamanlarda olan olaylarla beraber bu konuyu biraz irdeleyim dedim. Eğer bir zamanların marjinali şimdi çapulcu ise çapulculuk yapıyorsa, şimdinin çapulcusu da marjinallik yapıyorsa, Marjinal eşittir Çapulcu demektir.

Gezi Parkı olaylarında mizahi durumun bir anda artışı bir hayli hızlı oldu. Bunların en eğlenceli olanlarında biride, LMFAO‘nun Party Rock şarkısında “Everyday I’m Shuffling” dediği kısmı “Everyday I’m Çapuling” diye değiştiren bi çapulcu tayfası çıktı.

İlk video olarak hazırlanan bu video kısa olsa dahi “Everyday I’m Çapuling” i ağzınızda gevelemeniz için yeterli.

Marjinaller hiç boş durur mu? durmaz! Hemen LMFAO’nun videosuna da bir kaç yeni yüz kazandırmışlar. 🙂

Daha da güzeli bu “çapulcu” kelimesi üzerinden yolunu bulan ingilizce öğretmenleri oldu. Videoda çapulcu anlamına gelen yeni bir ingilizce kelime üretiliyor, Chappul.

Bu yeni üretilen kelime ise Wikipedia.org a “Capulling” şeklinde girmiş durumda: Capulling —> wikipedia.org/wiki/Chapulling

Capuller-Marjinal

Başta demiştim Çapulcu=Marjinal diye. Hah işte başta dediğimiz gibi ve sorumuzun cevabı olarak da Marjinal=Chapul. Marjinallik yapan kişi de artık Chapuller. 🙂

Bir Cevap Yazın