#DirenGeziParkı #SamsunGeziParkıİçinDireniyor

Taksimde 4 gündür süren 5 gününü deviren Gezi Parkının direnişi bugünde devam ediyor. Polisle halk bu şekilde iç içeyken bizde burada iç içe olalım dedim.

O insanlar orada direnirken bende Samsun’da boş duramam dedim ve bugün diğer şehirlerle eş zamanlı olması amacıyla 18:00 da Batı Park’ta buluşmak üzere Twitter’dan ve Facebook’tan olabildiğince insana ulaşmaya çalıştım. Başta ümitsiz olduğumu belirtmem lazım. Bildiğim kadarıyla çevremdeki insanlar bu olayların arkasında aslında neler olduğunu düşündükleri için gelemeyecekti bende bu yüzden umutsuzdum. Kısa zamanda sosyal medya da katılımcı sayısının artmasıyla olay bir anda yayılmaya başladı. Gelecek kişi sayısı artmış insanların desteğini de almıştım. Sosyal medyadaki insanlara da Samsun’un onları yalnız bırakmayacağını duyurmuş oldum.
BLmMIhhCQAAJMoh

Ben alana gittiğimde sadece bir kişiyi gördüğüm zaman yine halkıma kızarak “Siz Uyuyun!” dedim kendi kendime. Belli bir süre içinde bir kaç grup daha geldi fakat sayının az olması bizi pek tatmin etmemişti. Herkes Samsun’un ayağa kalkacağını düşünürken az kişinin gelmesi biraz can sıkmıştı.

Yarım saat bi saat içinde tüm bu algılarımız bir anda dağıldı. Sayımız veya katılımcılarımız bir hayli artmaya başlamıştı. Kitaplarıyla, çadırlarıyla dövizleriyle gelen bir çok insan vardı. Sırasıyla basın ve polis de geldi. 100-200 arası bi sayıya ulaşmıştık. Görevimizi yapıp alanı terk ettik.

Bugünkü olay zinciri spontane geliştiği için her hangi bi ‘organize olmuşluk’ yoktu. Sayının diğer şehirlere oranla az olması biraz geç kalmamızdan dolayıydı ama gelenlerde tepkisini çok iyi bir şekilde gösterdi. Basın açıklamasını yapıp yarın daha komplike olacağımızı düşünerek yarına tekrar bir buluşma noktası ve saati belirledik.

Diren Gezi Parkı! Bizde Samsunda Direniyoruz!

Bir sonraki buluşma için

Yer: Atakum Denizevleri Sahili Amfisi
Saat: 18:00

Twitter’daki hashtagler:
Eskisi: #SamsunGeziParkınaSahipÇıkıyor
Yenisi: #SamsunGeziParkıİçinDireniyor

Facebook Eventleri:
facebook.com/events/504070699660281/
facebook.com/events/193691380785240/

Bugün Batı Parktaki elimde olan veya ulaşabildiğim fotoğrafları da Gezi Parkı’ndakilerin yanında olduğumuzu göstermesi açısından burada paylaşıyorum.

SamsunGeziİçinDireniyor1

@cgdsclk tarafından
@cgdsclk tarafından

SamsunGeziİçinDireniyor2

SamsunGeziİçinDireniyor3

SamsunGeziİçinDireniyor4

@ayaoturanadam tarafından
@ayaoturanadam tarafından
@gozdefunda tarafından
@gozdefunda tarafından

Ve son olan bu fotoğrafta da arkadaşlarımız şimdiden Atakum Denizevleri Sahilindeki Amfide Gezi Parkına Destek için çadırlarını kurmuşlar.

@WickedRevenge tarafından
@WickedRevenge tarafından

Ve Taksimden Canlı yayın: rt.com/on-air/turkey-clashes-istanbul-park/

Bir Cevap Yazın