Reyhanlı Bomba Saldırısı

Hepimizin şuana kadar takip ettiği açıklamaları izleyip yorumları okudu. Bu üzücü haber hepimizin canını derinden acıttı orası kesin. Suriye‘de başlayan çatışmalar iç savaşa dönüştükten sonra daha da vahim olmaya başladı. Biz tam terör olayları bitti bitecek derken şimdi bu patlama olaylarıyla gittikçe Türkiye’yi de içine alacak gibi.

Davutoğlu‘nun Almanya’dan yaptığı açıklaması burada: “Gerekli tedbirler alınacak hiç kimse Türkiye’nin gücünü test etmeye kalmasın. Kararlı politikamızdan vazgeçmeyiz. Suriye için kritik olan bu süreçte zamanlama dikkat çekicidir. Bir çok dini barındıran Hatayımızı provoke etmeye çalışanlar çıkabilir. Araştırmalar sürüyor.”

Bir çok haber sitesinde bu durumun vahimliğini unutup Davutoğlu‘nun sırıtmasına takmış durumda ki Biz neyle uğraşıyoruz onlar neyle uğraşıyorlar. Neyse muhalefet yine yerinde olduğuna göre muhalefetle bu durumun hiçbir ilgisi yok. Onlar yine bakanların peşinde.

reyhanlı-patlama-sonrası

Bu olayı bize aktarmaya çalışan medyamız başta Suriye‘den atılan bomba dedi. Bakanların valilerin açıklamalarında ise araba patladı denildi. Videolarda izlediğim kadarıyla bi araba patlaması çevreye bu kadar hasar veriyorsa ya gerçekten özel tasarlanan bi durumdu yada araba falan patlamadı Suriye‘den bomba atıldı. Benim anlamadığım nokta arabada patlatılan bir bomba çevreye bu kadar zararı nasıl verdi!?

Bu hal ve durumda da Ankara çok sert ve dengeli olmalı lazım düşüncesindeyim. Önceki patlamalarda Suriye gizli servisinin işiydi. İnşallah yanılırım ve Suriye ile bir alakası yoktur. Çünkü Esad rejimi bu gibi hatalarıyla bizi karşında bulacak ve son hiçte güzel bitmeyecek. Bi ihtimal olarak da Türkiye‘yi iyice işin içine sokmaya çalışan diğer gizli servislerin işi olabileceği ki son zamanlarda orası bir hayli gizli servis görevlisi barındırıyordur.

Son olarak da malum artık anneler günündeyiz ve mübarek aylara girdik.

Kimsenin oradaki analara bu acıyı çektirmeye de hakkı yoktur.

reyhanlı-11-05-2013

Bir Cevap Yazın