1 Mayıs Gelirken

Bugün 1 Mayıs İşçi Bayramı hepimizin bildiği üzere. Samsun’da geçen sene dışarı çıkmamıştım ama bu sefer gidip herkesin nabzını orada görmek istiyorum. Fotoğraf makinemi alıp, 1 Mayıs fotoğrafları çekip, Samsun’da nasıl kutlandığını ve olası olayları size yansıtmaya çalışacağım.

1 Mayıs büyük şehirlerde hep sıkıntılı ve kargaşalı geçmiş, 1 hafta boyunca sürekli haberlerde olan, yazılıp çizilen bir olaylar silsilesi. Şimdiden İstanbul gibi şehirlerde toplu taşıma araçlarının bugün kullanılamayacağı bloglara yansıdı. Bu sene diğer senelerden biraz farklı ve sorunlu geçecekmiş gibi geliyor bana. Sansasyonel durum ve çatışmalar olabilir. Her ne kadar farklı görüşlerde insanların yürüyüş yapacağı o ortamda İnşallah bizi üzecek şeyler olmaz.

1-mayıs
Şöyle bir durum da var ki; gruplar her ne kadar sokakta olsa da aynı anda internet ortamında da bir çok olay olacak gibi. Şimdiye kadarki gözlemlerim bunu gösteriyor. Başta Redhack ve destekleyenlerinin ön planda olacaklarını tahmin ediyorum.

Bu gözlemlerimde kesinlikle demokrat olan bakışımı kullandım. Bundan sonraki yazımda da aynı durumu sergileyeceğim. Bir blogcu olarak kendi görüşlerimi aktarırım ve her türlü tartışmaya da açığım.

Bir Cevap Yazın