Geç Kalınmışlık Sorunsalı

Neye geç kalmak? Okumaya mı, takip etmeye mi yoksa yazmaya mı? Bu soruların cevabının günlük, haftalık veya aylık meşakkatinize göre değişmesi çok normaldir. Şu anki halimi bildiğim için farkında olduğum bu durumu yazmam gerektiğini fark ettim.

Şu şekilde girersek pek mütenasip olabilir. Malum üniversiteler de vize haftaları başladı hatta bitmek üzere. Başladığı günden itibaren gündemden uzaklaşır hatta takip edemez olduğumu fark ettim. Gündemden kastım; haberler de dahil olmak üzere sosyal medya da tartışılan konuların, hatta Twitter deyimiyle #TrendTopic lerin neler olduğu.

Neyse ben bu durumu fark ettikten sonra bu kasvetli dönemi nasıl rahat atlatabilirim diye düşünceye dalmış sosyal medyada gezerken Twitter bana bi uyarıyla mobil kullanım hakkındaki bi sayfaya yönlendirdi. Burası benim ayarlar sekmesindeki mobil kısmıydı. Ben mobil ayarlarımı önceden yaptığım için başta biraz garip olmuştum. Twitter bile bile niye acaba oraya yönlendirdi diye kendi kendime düşünüyordum. Sonra acaba bi güncelleme falan yaptılar da haberim mi yok dedim.
twitter-04-20-2013
Teker teker kontrol ederken “Popüler Tweetler ve hikayeler” diye yeni olduğunu düşündüğüm bi yer fark ettim. Sanırım yeni eklediler bu satırı. Takip ettiğim kişileri mi veya trendleri mi göndereceğini bilmiyorum. Bu gün işaretledik şimdiye kadar da mesaj falan gelmedi. Bu trend takibi için uygun olabilir.

Flipboard
@Flipboard

Diğer bulduğum yeni takip şeysi ise Flipboard adında (benim için yeni) bi uygulamanın olduğuydu. (Sunipeyk den okuduk)

Telefonunuza indirdiğiniz bu uygulama ile bütün #timeline dediğimiz kısımları buraya yönlendirebiliyoruz. Artı olarak hem kendi bünyesindeki dergileri, haberleri vs. okuyabiliyorsunuz hemde Google Reader olarak bildiğimiz (benim genelde blogları takip etmek için kullandığım) yapıyı da buraya bağlaya biliyorsunuz. Doğruyu söylemek gerekirse internete bağlandığım zaman telefonumda ilk açtığım uygulama da Flipboard‘dır.

Yeni olarak bildiğim şimdilik bunlar var. Sizinde bildiğiniz güzel uygulamalar varsa yorum olarak yazarsanız sevinirim.

Bu arada Sunipek‘ten bahsetmişken blogunu takip etmeyi en çok sevdiğim kişidir. 🙂 Twitter hesabı @sunipeyk

Bir Cevap Yazın