Time

Her düşündüğümü yazsaydım sen okumaktan, beni anlamaya çalışmaktan bıkardın. Ben kendimi anlatmaktan hiç bıkmam. Bilirsin zaman saniyelerden başlar dakika, saat diye devam eder. İşte bendeki zaman hiç böyle olmadı. Hayallerle gerçekleri bağdaştıran biri saliseler de bile değişebilir. İşte benim zaman anlayışım başta “z”,iki “a” simetrik dizilmiş, sanki “m” de iki tane “n”den oluşmuş gibi.

Sadece zaman değil her şeyde böyle olmam çok garip. Zamansız, düzensiz, kırmızısız bir değişim. Bazen zamana bağlı olmasını isterdim. İsteklerim zaman olmadan biden geliyor. Sevdiğimi yazıyorum, sevmediklerim soru işaretleriyle havalarda uçuşuyo. İnsanlara bir şeyleri anlatmakta bi sorun var işte o çok zaman alıyor. Belkide zamansız, düzensiz ve kırmızısız anlatmaya çalıştığımdan zaman alıyordur.

Zamanı bize en iyi anımsatanlar ise sonsuz olmayı istemeyenler. Onlar sonsuz olmayı istemezler bizde onları tüketiriz. Ha bu arada tükenmek istemeyen sadece düşüncelerimiz var. İşte burda işin içine öbür taraf geliyor. Orda tüketebileceğimiz hiçbir şey yok. Yanlış mı doğru mu güzel mi çirkin mi bilmiyoruz. Kalemin ucu bile tükeniyor.

Bi de tükenmek bilmeyen bir şey daha var…

Aşk…

Bir Cevap Yazın