RT Çılgınlığı

RT Çılgınlığı

Sosyal medyayı kullanmanın ne kadar önemli olduğunu artık az çok biliyoruz. Bunun içinde ne için veya hangi amaçla kullandığınızda var. Pozitif ve negatif yönleri var. Bi negatifi buldum ondan bahsedesim geldi.

Bu aralar canımı sıkan bi konu olduğu için bu RT konusuna bahsedeceğim.

Twitter tamam seni seviyoruz falan ama bu iş çığırından çıkmaya başlıyor.

Takipçi artırmak her kişinin veya kurumun artık vazgeçilmezi oldu. Şirketleri ürün pazarlayabilmek, tüketici artırmak, rakiplerin önüne geçebilmek gibi çıkarlar için yapıldığını var sayarsak, bu olayı kabul edebiliriz. RT yapmak bi marka için bazen avantaj bazende dezavantaj olabilir. Bu markanın sosyal medya uzmanının bilmesi gereken bi durum. Markaların bu takipçi ve RT işine fazla girmiyorum, girdiğim zaman pek çıktığım görülmedi. 🙂
RT Çılgınlığı
Şahısların bu RT işine fazlasıyla girmeleri Twitter’ın sonunun Facebook gibi olacağının bi göstergesi gibi geliyor bana. Niye direk böyle girdim bende anlamadım ama ön sezilerime pek bi önem veririm. Neyse başta demiştim ya negatif bi yön diye bu onlardan biri işte. Sosyal medya kullanım amacınız zaman geçirmek vesaire olsa bile şahıslar özgür oldukları için onlara tek demek istediğim “Fazla RT göz çıkarır, takipçi kaybedersiniz.”

Şahısları geçip bide RT hesaplarına gelirsek ki bunların içinde bide #takipedenitakipederim hashtag i var. En garip karşıladığım takipçi olayı. RT etmek aynı fikri benimsemek, sevmek, istemek gibi şeylere dayanır. Yok “Günde 1 DM” falan gibi çağrışımlar bile artık lüzumsuzluk örneği. Bunların hesap sahiplerine ne gibi katkıları var gerçekten ama gerçekten merak ediyorum.

Atarlı giderli bi yazı oldu sanki 😀

Bir Cevap Yazın