İnanılmaz Bir Haz

Her zaman kendime sorardım yeni bir şeyler lazım hayatımı değiştirmek için belki de bakış açımı değiştirmek için diye. İşte bu satırları yazdığım vakit mutluluğum ve huzurum saat kaç olursa olsun değiştiğinin bir kanıtıdır.

Son günlerde neler yaşadım neler… Bazı mutlu anlar ve kep kötü olan zamanlar… Ta ki eski bir filmi izleyinceye kadar her şey berbattı.

Takip ettiğim blogların ne zaman işe yarayacağını bile bilemezken sadece bir tıkla her şey bi anda bana döndü. Bir kaç saat önce bir blogger olan Işıl’ın yazısını okurken belki işime yarayacak bir bilgi umuduyla bir zamanımı doldurmak için bir şeyler ararken birden o filmi gördüm. Hemen herkesin sevdiği o google amcaya sordum. filmden etkilenmiş olan Işıl’ın kelimeleri dökemediği okurken bile aşikar yazısında. Filmi izledikten sonra hayatta neler farklı olabilir düşüncesiyle birden terasa çıkasım geldi. Sessizce terliklerimi giyip terasa çıktım. Tam sona yaklaşıyorum derken birden binanın çatısına çıkan o tahta merdiveni gördüm. Aniden içimi bir heyecan ve korku sardı. Korkumu yenip çatıya çıktım. Sessiz olmalıydım çünkü tam bizim odanın çatısıydı ve uykusu hafif olan oda arkadaşımı rahatsız etmemeliydim. Tahtaların ve kauçuk gıcırtılarının arasında sakince ilk bulduğum yere oturdum ve Samsun’a baktım. Başta bende şaşırmıştım. İlk defa yüksek bir binanın çatışında oturmuş kendimi mutlu hissediyordum.

Uzun bir süre mutluluğun o inanılmaz hazzını yaşadım. Çatıdan Samsun çok etkileyici görünmese de bi an öyle geldi. Geçmişi, insanlara anlattıklarımı düşünüp kendi kendime güldüm. Ardından hep filmlerde gördüğümüz o çatıya yatma sahnesi geldi aklıma. Yatmak istedim fakat hem Ali’yi hemde sırtıma batma ihtimali olan çatıyı düşünüp yatmıyorum bari gök yüzünü izleyelim dedim. Gözlüklerimi çıkardım ve yukarı baktım.

Hayatınızda karşılaşabileceğiniz belki de en güzel şeydi o. Yıldızların arasından bana bakan bir ay. Ayın o çevresindeki geniş daireyi ilk başta göz yanılması olarak gördüğümü zannettim. Gözlüklerimi alıp tekrar baktım. Görüntü yine aynıydı. Gözlüklerimi çıkarıp yanıma koydum. Ayın o şeklini fotoğraf olarak çekesim geldi. Fotoğraf makinemin yetersizliği bile benim o halimdeki mutluluğumu gölgeleyemedi. Gözlüğümü takıp kendime geldim ve işte dedim olay budur.

Huzur, heyecan, korku ve mutluluk hepsi bir arada bu gece yarısında benimle oldular.

Ali rahatsız olmaya başladı galiba yazıma burada son veriyorum.

İnanın Allah bizim hep mutlu olmamızı istiyor yeter ki onu görmeyi bilelim 🙂

Işıl’ın blogu 🙂

Filmin ismi : Stranger Than Fiction

Filmi Blu-ray izlememi sağlayan şahsiyet Orçun 🙂

Bir Cevap Yazın