The Firsts

Bu yazı ilklerle dolu bir yazı. Samsun’daki ilk yazım, üniversite döneminin ilk yazısı ve blogumun Kayseri dışında bir şehirden girdi yapılan ilk yazısı. Şu anda OMÜ nün merkez kütüphanesin deyim. Bu arada ilk defa bir kütüpheneden yayım yapıyorum.

Burada havalar şimdilik güzel. Alışmaya çalışıyorum. Samsun dan da biraz bahsetmek gerekirse; benim gözümde Samsun sahil şehri olmasına rağmen daha yeni gelişmeye başlayan şehirlerden biri. Halbuki bildiğim kadarıyla sahil şehirleri gerek ticaret gerek turizm açısından gelişmiş şehirlerdir. Demek ki bu konuda da istisnalar varmış.

Ben buraya geleli bir haftayı geçti. Sadece meydan çevresini ve sahilin bir kısmını ancak gezdim. Benim ilgimi en çok çeken şey kimisi restore edilmiş kimisi edilememiş tarihi yapılar. Gerçektende güzel denilebilecek evler var.

Üniversitenin ilk gününden itibaren dersler başladı. Pek alışkın olmadığımdan motorun ısınma süresi uzun olabilir. Genel olarak makine mühendisliğine zor derler fakat ders içeriklerini de biraz inceledim ama bana pekte zor gelmediler. Zamanında etkisiyle sonraki yazılarda da bu konu hakkında basit bilgiler verebilirim. Şunuda belirtmeliyim ki bazı öğrenciler üniversiteyi yatma yeri olarak görüyormuş. Bunuda yakından gözlemleme şansı buldum. Ha bu arada mühendislik fakültesi anfileri öyle mühendislik harikaları ki yankı yaptığından dolayı kimse kimseyi duyamıyor.

Kaldığım dairede Samsun’un merkezi bir yerinde. Deniz manzaram bile var. 🙂 Merkezi bir yerde oturmak şimdilik güzel gibi. Bakalım sene içinde nasıl değişiklikler yapabileceğiz. Düzeni oturtmam da biraz zaman alabilir. Şimdilik bu kadar yeterli sanırım.

Bir Cevap Yazın