Yeni Dönemin İlk Postası

“Ramazan geldi, hoş geldi.” demeye ramak kalmıştı ki ramazanın ortasına geldik. Dershane başladı ve bizde artık şu ÖSS(veya yeni adıyla YGS-LYS) maratonunun içine düştük. Zaman bizi bu duruma da getirdi. Şimdi benim için önemli olan derslerime iyi çalışmak. Bir şey değilde ilerde bu yazdıklarıma bakıp ” Vay be ” diyeceğim aklıma gelince gülesim geliyor. Okullarında başlamasına az kaldı. Bayrama da az kaldı. Nedense kendimi kasmaya başladım bu formata girdim diye.

Son etkinlik olarak Mustafaların evinde iftar yapmıştık. Sınıftaki erkekler böyle yapınca kızlar biraz kıskandı ama olsun. Biz erkekler ayrı takılırız. Şimdi de Öğretmen evinde bir iftar ayarlanmış. Oraya gideceğiz. Zaman akar gider. Ramazanda bir gün biter ama bitmese güzel olur. Sık sık görüşüyoruz herkezle.

Genelde her gören (son zamanlarda özellikle) küçüklükten beridir herkeze sorulan ” Büyüyünce ne olacaksın? ” sorusu bana da sıklıkla sorulmaya başlandı. Küçükken ben hep ” Microsft çalışanı olacağım diyormuşum. ” Bunun sebebi de sanırım babamdan etkilenmem. Hani derler ya ” Ağaca çıkan koçun dala bakan oğlu olur.” diye. Hah işte bu olay benim için geçerli. Artık Sorulan sorulara “Elektrik-Elektronik Mühendisliği ” diyorum. Bazen ileri kaçtığım zamanlar İTÜ,TOBB,GAZİ bile diye biliyorum. Allah hayırlısını versin. Ne diyelim..

Birde şu siyaset karmaşası çıktı. Allah’dan daha oy kullanmıyorum. Eğer kullansaydım iyi araştırırdım. Siyaset gözlüğü ile bakardım. Gelecek seneye beklesinler beni: 🙂

Pardus ile fazla ilgilenemedim yaz boyunca. Bu sene içerisinde de ilgilenemeyeceğim sanırım. Zaten bir sonraki sene herşeyimi ona göre düzenleyeceğim. Biraz Hüzünlüyüz ama ben güveniyorum ki benim yerime onunla ilgilenecekler görevlerini biliyorlar. Onlara şimdiden çok teşekkürlerimi iletiyorum.

Özgürlük İçin savaşımız hala devam ediyor.

Bir Cevap Yazın