Artık Sanayi Yok

Bitti işte. Sonunda iştende çıktım. Sanayide çalışma ortamını geçelim insanların davranışları çok farklı. Sizin yanınızda başka biriler, müşterinin yanında daha başka. Ama hayat bana şunu da gösterdi. insanlar seni ne kadar severlerse sevsinler başka insanlara her an dönüşe bilirler. Evet artık ikiyüzlülük nasıldır biliyorum. Önceden deyimdi benim için ama artık gerçek anlamını da öğrendim. Sadece insanların yanında değişmiyorlar. Olaylar karşısında da ikinci numaralı yüzlerini de size gösteriyorlar.

Bunun sebebi de yalandan çok hoşlanmaları. Kendilerini kandırıyorlar aslında. Keşke bundan da haberleri olsa. Benim için sorun değil ama diğer insanları belki de dostlarını bile kaybediyorlar. Farkına varmak için Mevlana’nın bir sözü var onu vermek gerekir. “Ya göründüğün gibi ol, yada olduğun gibi görün.” tam yerinde oldu bence. Sırada beni bekleyen kocaman dünya var. Bunu öğrendiğime göre bir daha ki safere daha dikkatli olurum artık.

Belki son zamanlarda artan boşanma davalarını açıklayıcı bir kanıt olabilir bu. İnsanlar işinde, dışarıda farklı eve gelince daha bi farklı. Biraz fazla ileri gitmeden yeter bu kadar. Bi daha sanayiye gitmek yok onu biliyorum.

Bir Cevap Yazın