O Şimdi Sanayide Çırak

Bir zamanlar (okul bitmeden önce) bu yaz bayağı bi tatil yaparım demiştim. Şehir dışında bir yerlerde. Ki her zaman planlarınız ve hayalleriniz birlik olup gerçekleşmiyor. Bu sizinle alakalı değil tabi ki. Bu çevrenizdeki diğer insanların istekleriyle de ilgili. Ben babamın hayat dersini almaya karar verdikten sonra gerçekleşti anlatacaklarım.

Babamın anlattığı bir hikayesi vardır. Babam küçükken fırının birine girer ve simit satmak istediğini söyler. Karşısındaki adam para karşılığında simit verebileceğini söyleyince babam sırtındaki ceketi çıkarır. Kapora olarak ceketini verir. 15 simit alır ve satar. Tekrar gelir. Ve tekrar. Çalışmanın ne demek olduğunu anlatmaya çalışır. Tabi her çocuk gibi bizde tam anlamayız. Babamda buna güzel bir çözüm yolu buldu. Artık sanayide rot balans diye bilinen arabanın ön takımlarıyla ilgili bir iş. Çırak olarak çalışıyorum şimdilik. Dükkanımız güzel. Rahatım yani. Ustam ve kalfam da çok iyiler sağ olsunlar. Yani buraya kadar yazmışken reklam vermeden gitmekte olmaz dimi? Kayseri yeni sanayide Akdemirler Rot-Balans gelenlere uygun fiyatlarla bir şeyler yapabiliriz. 😀 Şaka bir yana benim yaşımdaki insanların da ben bir hafta o ortamda bulunmaları gerektiğine inanıyorum. Belki bir hafta az bir süre olabilir ama amaç okumanın değerini öğrenmek. Ben yemin ederim ki ölene kadar hep okuyacağım. Çünkü ben okumaz isem ne veya kim olabileceğimi gördüm. Yeter sanırım gelin siz görün isterseniz benim ortamımı.

Muhtemeldir ki ustam da bu yazıyı okuyordur. Ustama selamlarla. Bana sanayide çalışmanın nasıl bir şey olduğunu gösterdiği için Teşekkür Ederim Usta.

Not:Çektiğim bir fotoğrafı da sonra yazıya eklerim.

Bir Cevap Yazın