Kahrolsun İsrail

Sadece Yardım İçin Gitmişti

Filistin’e giden yardım gemisine İsrailli askerlerin yaptığı baskın sonucu hem milletimizden hem de diğer milletlerden şehitler verdik. Bu dünya kamuoyunda yankılanan; bu ay ki en büyük haber, facia ve katliamdır. İHH Vakfı tarafından tekrar filo hazırlıkları başladı. Önemi İnsani yardım olmasına rağmen Yahudiler için sevinçli bir haber oldu. Bize her ne kadar çok üzülmüşler gibi gösterilse de bu şekilde değil.Kahrolsun İsrail

Kayseri’den de İlk filoya katılan ve şehit gelen kardeşimiz var. Furkan Doğan adı hep Kayseri halkının dilinde kalacak olan biri. O belkide Kayseri’nin Şahı oldu. Allah başka ailelerin de içini yakmasın. O son sınıf öğrencisiydi, hedefi tıp okumak Gazze’ye yardım götürebilmekti. O yolda şehit oldu. Allah Rahmet eylesin.

Bir diğer konu Filistin ülkesinin geçmişte yaptığı bir hatanın sonuçları. Bu hata Filistin halkının devlet yardımı ile yabancı milletlere toprak ve arazi satması. 40 yıl önce geniş olan Filistin şu anda küçülmekte. Bir millet vatanı olmadan hiç bir işe kalkışamaz.

Bizi de bu hale getirmek istiyorlar. Türkiye’mizi de. İşe her zaman ki gibi toprak alınmasını kolaylaştırmakla başlıyorlar. Sağolsun bizimkilerde buna göz yumuyorlar. İlk başta yasa çıkıyor. Sonra işlemler başlıyor. Satın alınan topraklar genelde maden toprakları. Eti Bankında özelleştirilmesi olayı işi dahada kolaylaştırıyor. Buna izin vermemeliyiz. Ben kendimde de suç buluyorum. Bunu ben araştırarak bulmadım. Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Abdullah Çoban hocam bize anlattı. Kendisi araştırmalarının bir ürünü olan hikayesini anlatıyor.

Bir gün bir araştırma sonucu olan toprak örneğini yetkililere gönderir. İncelenip uygulamaya geçmesi için beklemektedir. Aradan haftalar geçer ve bir mail gelir. Mailde “Amerikalılar toprak örneğini çok beğendiler araştırma yapmak için geliyorlar. Onlara yardımcı olursanız seviniriz.” yazar. Hocam hemen harekete geçer. Bulduğu bir pikapla aldığı toprak örneklerini 10 metre arayla yol kenarına döker. Gelen Amerikalılar bu durumdan pek hoşlanmadan geri dönerler. Hocamın demek istediği şu:”Ben bu toprakları size satmam.”

Aynen bizimde bu şekilde dememiz lazım. Milli üretimi artırıp kullanmamız lazım. Çin malı işimizi her zaman görmez. Bize Türk malı lazım. Her kategoride Türk malı görmek istiyorum. Bu yüzden Pardus’u destekliyorum.

Biraz ağır kaçmış olabilir ama gerçeklerin ağırlıkları asıl gerçeklerdir.

Bir Cevap Yazın