Biraz Tozlanmış Burası

Tozlanmış bir masayı sahibinden başkası sevmez. Bu kesin bir yargıdır. Masanın sahibi masayla çok anısı olduğu için onu sever, onu temizler, sandalyesini altına çeker ve tekrar onu kullanmaya başlar. Aynen bunun gibi bende tekrar tozlanmış blogumu biraz temizledim ve tekrar kullanmaya başlıyacağım. Ben yazı yazmayalı bayağı olmuş. Neredeyse bir buçuk ay olmuş. Ben yazmayalı neler geçti neler. 3G, domuz gribi vakaları falan filan bunlar gibi daha çok yeni olay var. Neyse benim bahsedeceklerim daha farklı.

İlk olarak şu domuz gribi vakası için okullarda genelde bir hafta verilen tatil kararları. Bu karaların sebebi sınıflardaki gribin dağılmasını engellemek veya hasta olan öğrencilerin dinlenmesini sağlamak. Bu karar ilköğretim ve ortaöğretimde uygulandı. Bizde de uygulanan bu uygulama bana yaramadı. Tatil olmadan önce sınıfta hastalar olmasına rağmen ben hasta olmamıştım. Tatil oldu. Okula gitmediğim halde hasta oldum. Gerçekten de garip bir durum. Allahdan grip olmadım. Sadece üşütmüşüm. İki gündür devam ediyor bu üşütme olayı. Kurtulsam iyi olacak.

İkinci olarakta yazılılarımızın ertelenmesi olayı. Tatil oldu diye yazılarda uçup gitti. Bir hafta ileri saran yazılıların okul tarafından nasıl düzünlendiğini bilmediğim için beş derse birlikte çalışıyorum. Buda beni acaip kasıyor. 😀

Üçüncü bir diğer olay ise felsefeye aşırı derecede yakınlaşmam. Bu sene derslerimiz arasına birde felsefe girdi. Bu derse olan ilgimin artmasıyla sanki yeni bir dünyaya girdim. Fizikle felsefenin arasındaki ilişkiyle uğraşıyorum. Bana göre Çift F ilişkisi diye bişey var. Neyse eğer kafamdaki herşeyi anlatırsam çok uzun olur ki buna da gerek yok. 😀

Bunları sıralamak biraz garip geldi sonradan ama aralarındaki ilişkiyi bozmak istemiyorum.
Dikkat ettimde sanırım ben sadece bilgisayar üzerinde yazılarımı yazabiliyorum. Kağıt üzerindeki denemelerim hiç güzel değil. Bunu bana farkettiren annem oldu. Niye bu şekilde kağıt üzerine yazamıyorum diye düşünüyorumda cevap bulamıyorum.

Neden şimdiye kadar bloguma yazmadım diye düşünürken galiba kısa sürelide olsa varlığını unutmuşum diye düşündüm. Biraz utanıp bu yazının başına oturmakta bir hayli zaman aldı. 😀 Bana göre bir blogcu blogunu hiç unutmamalı.
Son zamanlarda elimde fotoğraf makinemim olmamasıda benim bakış açımı daralttı diye düşünüyorum. Bir fotoğraf makinesinede ihtiyacım var. Nerden, nasıl bulacağım ise hala bir soru olarak kafamda geziniyor.

Sanırım bu kadar yeterli bu gece için herkeze mutlu günler geçirmesi dileğiyle..

Bir Cevap Yazın