İlk Hedef Toroslar Aladağ

Geçenlerde amcamla “Bu senede tatile gidemedik.” diyorduk ki; amcam ne zamandır gitmek isteyipte gidemediği Aladağ’dan bahsetti. Bayramdan sonra, hatta bayram biter bitmez ilk gidilecek yer olarak Aladağ’ı hedefledik. Gidecektik ama oralarda ne yapabilirdik ki. Amcam önceden gittiği için neler yapabileceğimizi, nerde yatıp kalkacağımızı, hatta gittiğimizde yapabileceğimiz herşeyi planladı. Acı suya gidecek, Acı sudan içecektik. Mangal yapıp keyiflenecek, arazi gezisine çıkacaktık. Fotoğraf makineleriyle fotoğraflar çekecektik.

Öyle oturup orayı düşünürken bir fotoğraf karesini kafamda canlandırıyordum ki, amcam oralarda Anadolu Parsı’nında görülebileceğinden bahsetti. Ben fotoğraf karelerimi üç beş kişiyle doldururken amcam o fotoğraf karesindeki insanları alıp yerine Anadolu Pars’ını koymuştu. Görülmesi güç olan Anadolu Parsı’nı biz amcamla görmeye, hatta fotoğrafını çekmeye çalışacağız. Şimdi neler götüreceğiz yanımızda onları sıralayalım.

Giderken gideceklerin arasında iki fotoğraf makinesi, bir kamera, bir oda bir salon 4 kişilik çadır, bir hyundai minibüs ve yeteri kadar para.Gideceklerin arasında ben, amcam(İbrahim Erdoğan), amcam(Hasan Erdoğan), amcamın oğlu(Osman Erdoğan), belki olursa bir iki kişi daha götürebiliriz.

Tatil yapamadık derken tatil ayağımıza geldi. Şimdiden ben ve amcam oranın hayalinde geziyoruz. Gidişimiz heyecanlı gelişimiz mutluluk ve huzur içinde olacak. Geldikten sonrada fotoğrafları Twitpic‘te yayınlarım ordanda takip edebilirsiniz. Şimdi diyeceksini niye takipedelim diye ama ben vereyim de takip edip etmemek size kalsın. 😀

Bir Cevap Yazın