Yeni Hedef: 10.000 İmza

ooxml-5000Takipçilerimizin hatırlayacağı üzere, duyurulduğu ilk günden bu yana OOXML dosya türüne özgür yazılım topluluğu olarak karşı çıkmıştık ve “Özgürlükİçin OOXML’e Hayır!” kampanyamızı başlatmıştık.

Özgürlükİçin.com, bir yılı aşkın bir süredir devam ettirdiği ve açık standartların bilinirliğinin artması ve kötü bir standart örneği olan OOXML’e “Hayır!” denmesi amacıyla düzenlediği kampanyada bugüne dek 5.000’e yakın imza topladı.

Bir buçuk yıl önce düzenlenen kampanyada TSE’ye OOXML’in standartlaşması sürecinde verdiği oyun evet cevabından hayır cevabına dönmesi için bir metin hazırlanmış ve Ankara’da düzenlenen toplantıda imzalar TSE yetkililerine teslim edilmişti. TÜBİTAK‘ın önderliğinde yürütülen kampanya başarıya ulaşmış ve Türkiye’nin OOXML’e dair oyunu değiştirmeyi kısmen başarmıştık.

Açık olmak gerekirse, o günden bugüne vitesi küçültmedik ve gittiğimiz pek çok üniversite şenliği ve konferansında “OOXML’e Hayır!” demeye devam ettik. Önümüze koyduğumuz yeni hedef, imza sayısını 10.000’e yükseltmek.

Peki, ya siz kampanyamıza imzanızı attınız mı?

“Hedefleriniz olduğu sürece bir yere gelebilirsiniz.”

3 thoughts on “Yeni Hedef: 10.000 İmza

  1. Haber olarak yayımlanan bilgileri ayrıca gezegene bağlı RSS tagleri ile yayımlama konusunda isterseniz kendi açınızdan bir değerlendirme yapınız. Mutlu çalışmalar..

  2. Günlüğünüze yazmanız çok normal de Ö. İ. Gezegen `e bağlı taglerinizle yayımlamamayı değerlendirebilirsiniz demek istedim. Aman yanlış anlaşılmasın;) Mutlu kalın..

Bir Cevap Yazın