Dijital Fotoğrafçılığa İlk Adım

Dijital fotoğrafçılığa başladım. Amatörde olsa artık bir fotoğrafçıyız. Peki bu olay ne zaman, nasıl başladı. Hemen anlatayım.
Önceden dijital fotoğrafçılığa bir hayli ilgim çoktu. Çektiğim fotoğrafları arkadaşlarım çok beğenirdi ama hiç eğitim almamış ve fotoğrafçılıkla ilgili kitap falan da okumamıştım. Bu ay aldığım bir derginin eki olan Dijital Fotoğrafçılık El Kitabı’nı okudum. Fotoğrafçılık hakkında bilinmesi gereken veya amatör bir fotoğrafçının bilmesi gereken şeyleri kısaca öğrendikten sonra; bu kısa 3 gün içerisinde öğrendiklerimi uygulamaya kalkınca gerçekten de yeteneğim olduğunu fark ettim.
Alan derinliği
Çektiğim bazı fotoğraflar yazılardan veya yazıda anlatılanlarda daha ilginç çıktı. İki üç özellik bir fotoğrafta kullanılınca başarı sorunsuz oluyor. Ayrıca yine derginin ek olarak verdiği CD’sinin içindeki Dijital Fotoğrafçılık videoları da eğitiminizin son aşamasını tamamlıyor. CD’nin içindeki videolar Televidyon.com‘da yayımlanan Şipşak programına ait. Videolarda ürün tanıtımı, eğitim ve röportaj videolarını barındırıyor. Size tavsiyem eğer amatörde olsa fotoğrafçı olmak istiyorsanız PCnet dergisinin bu ay ki sayısını sakın kaçırmayın. Sözüme son vermeden önce sizinle paylaşmak istediğim, kendi çekimim olan bir fotoğrafı göstermek istedim. Bende böyle etkiler yapıyorsa sizde nasıl etkiler bırakır bilmiyorum. 😀

Bir Cevap Yazın