Yaz Başlangıcı

“Yazın gelmesi ve okulun bitmesiyle boş zamanım arttı.” derken. İş telaşım başladı. Okul bitti diye sevinirken, yazın çalışmam gerektiğini unutmuşum. İş arıyordum. Kafama yatacak, zevk alabileceğim, kendimi geliştirebileceğim bir iş… Düşünürken aklıma bilgisayarcı geldi. Bir bilgisayar şirketinde ayak işlerine bakmayı ordanda parlayıp teknik işe geçmeyi düşünüyordum ki vazgeçtim. Çünkü bilgisayar hakkında nerdeyse herşeyi biliyorum. Odan dolayı vaz geçtim bilgisayarcıda çalışmaktan.codewb
Aklıma bu yaz yazılım veya tasarımla uğraşmak geldi. Bu işi bir şirkette yaparsam ordan bişeyler kapacağımı sanıyordum. “Tamam” dedim içimden. Böyle bir iş bulmam lazımdı. İlk olarak babama bahsetim. Sonra Hasan Karaağaç abim vardı. Ona sordum onun tanığı varsa diye ama onan bişeyler çıkmadı. Babam başta biraz soğuk davrandı ama dakikalar içinde bir iş imkanı sundu. Tanıdıkları çok olduğu için çok hızlı oldu işi bulması. Neyse iş görüşmesine gidilecek. Şimdi bir sorun daha var; ilk defa tanımadığım insanlar arasında çalışacağım için biraz tedirginliğim var.
Ben genelde ortama hemen alışabilen biri olduğum için uyum sağlarım diyorum ama hala endişelerim var bu konuda. Evet şimdi işe girdiğimi var sayarak. İşte işimi yaparken nasıl yazılımla ilgili bir şeyler öğreneceğim! Aslında bu konu hakkında bilgi sahibi olan birine danışmıştım. Kendisinin ismi aklıma tam gelmiyor ama Zero Bilgisayarda çalışıyordu. Bana sen bir yazılımcının yanında çalışırsan kolay kolay işi kapamazsın demişti. Ama ben kendimi biliyorum. Ben bir işin başına geçtim zaman eğer çok üzerine düşersem o işi kesinlikle yaparım. Onun için bir bilgisayarcının yanında değil yazılımcının yanında çalışmayı seçtim. İşe bir gireyim herşey tamam olacak. Artık tek iş işe girip kendini kanıtlamak. Kendini kanıtladıktan sonra zaten devamı sen istesende istemesende gelir. 🙂 İşte iş bu kadar..

Bir Cevap Yazın