Özgürlükİçin e-dergi Mayıs’a yorum katalım..(1)

Özgürlükİçin topluluğu tarafından hazırlanan “Özgürlükİçin e-dergi “nin 13. sayısı yayımlanmış. Şimdiye kadar büyük bir kitle sahibi olan e-dergimiz bu ay tam 70 sayfa olarak Özgürlükiçin.com ‘da yayınlandı. Bende yazılardan bazılarına yorum katayım dedim.

E-derginin içeriğinde şunlar var:
Özgürlükİçin e-dergi
Mayıs 2009

Editör: Kubilay KOCABALKAN
İndirebilirsiniz

Hemen editörümüz yazdığı yazının yorumunu yapalım :

Dergimizde hangi yazıların oduğundan bahsetmiş. Ve dediğine göre ve benim okuduğuma göre de KDE 4’e aşırı derecede yer verilmiş. Bunun sebebi de açık zaten kullanıcılara KDE 4’ü sevdirmek.

Tam haberleri geçeyim diyordum ki içimi rahatlatan bir yazı okudum. Internet Explorer kullanıcıları azalmış. Bu bir Pardus destekleyicisini gerçektende çok sevindiren bir olay. ( Kullanıcıların OOXML’ye cevabı 🙂

Azar azar okuyarak geçerken karşıma çıkan bir yazıdan daha bahsetmek istiyorum ;

Dr. Erkan TEKMAN’ın yazdığı “Pardus’un İkinci “Üç Yıl”ı Pardus’un Açıklığı ve Özgürlüğü ” başlıklı yazısı.. Pardus’un tarihi sürecindeki evrimini anlatmış. Ben Pardusun sitesinde yer alan Pardus tarihiden daha çok bu yazıyı sevdim. Çok akıcı bir anlatım biçimi var. Baya bir etkilendim diyebilirim. Bir de arkadaşlar derler “Ne buluyosun Pardus’ta?” diye. İçimi açıyor kendisi.

Dr. A. Talha YALTA’ın yazdığı “Pardus’a Katkıda Bulunmak İçin Beyin Fırtınası Yapalım!” başlıklı yazısındada Beyin Fırtınası’na ve Kubilay Kocabalkan’a destek olmak amacıyla yazılmış olabileceği anlaşılıyor. Herkez beyin fırtınısının ne anlama geldiği bilir fakat Pardus’ta bu olay daha farklı ve eğlenceli şekilde oluryor..
Beyin Fırtınası’na Git

Şimdilik bu kadar yeter devamını da ilerde yazarım. Zamanım biraz kısıtlı keşke daha uzun süre olsaydı.

Bir Cevap Yazın