Pardus BİLMÖK’te!


Açıklama :
Herkesi Ankara’ya bekliyoruz!Pardus Projesi bugüne dek kendi gelişim sürecinin dışında, yürüttüğü staj programı ve ilk defa geçtiğimiz yıl katıldığı Google Summer of Code ile bilgisayar mühendisliği öğrencilerine özgür yazılımı tanıma ve kendilerini geliştirme şansı sunmuştu.

Pardus Projesi, bu yıl bilgisayar mühendisliği öğrencilerine yaptığı katkıyı bir adım öteye götürüyor ve her yıl düzenlenen Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Konferansı’nın (BİLMÖK) bu yılki ayağına platin sponsor olarak destek veriyor.

BİLMÖK son 5 yıldır düzenli bir şekilde organize ediliyor ve ülkemizin dört bir yanına dağılmış bilgisayar mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencileri bir araya getirmeyi, çeşitli oturum ve etkinliklerle aralarındaki iletişimi artırmayı ve bilgi paylaşımını sağlamayı amaçlıyor. İleride meslektaş olacak olan öğrencileri şimdiden bir sosyal ağın etrafında toplamayı amaç edinen BİLMÖK; sadece öğrencilere değil aynı zamanda sektör çalışanlarına, öğretim üyelerine, bilişim dünyasında söz sahibi olmak isteyen firmalara ve meslek odalarına da hitap ediyor.

BİLMÖK 2009, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün desteğiyle ODTÜ Bilgisayar Topluluğu tarafından organize ediliyor ve 27 Şubat-1 Mart 2009 tarihleri arasında Ankara’da, ODTÜ Kültür Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda gerçekleştirilecek.

One thought on “Pardus BİLMÖK’te!

Bir Cevap Yazın